Dzieje sięFotoGłogów

Uroczystości pod pomnikiem. Zubowski: Katastrofa smoleńska? Nadal więcej pytań… niż odpowiedzi [ZDJĘCIA]6 min na czytanie

Uroczystości pod pomnikiem. Zubowski: Katastrofa smoleńska? Nadal więcej pytań... niż odpowiedzi [ZDJĘCIA] 21

Od katastrofy smoleńskiej minęło 12 lat. Dziś (10.04.) w kościele Bożego Ciała w Głogowie odbyła się msza święta o dar życia wiecznego dla wszystkich, którzy w niej zginęli. Następnie uroczystość patriotyczna przy pomniku Ofiar Katynia i Katastrofy Smoleńskiej. Udział w niej wzięło wielu głogowian z poseł Wojciechem Zubowskim na czele.

– Nadal jest więcej pytań… niż odpowiedzi – mówił poseł Zubowski. – Oficjalne postępowanie polskich służb się nie zakończyło. Nie dysponujemy wrakiem. Jeżeli mówimy o badaniu tego, co się wtedy stało 10 kwietnia… wszyscy z pewnością wiedzą, że przecież Rosjanie, którzy nazywają wojnę na Ukrainie swoją specjalną operacją wojskową, pokazują, że potrafią być bezwzględni. I za nic mieć humanitaryzm. Nie można im wierzyć – dodawał.

Radoxim 5

Po tej katastrofie w Głogowie odbywały się miesięcznice, teraz pod pomnikiem oficjalnie spotykają się co roku w rocznicę tamtych wydarzeń. – Żeby uhonorować tych, którzy zginęli 1o kwietnia w Smoleńsku, ale też tych, którzy zginęli w Katyniu – zaznaczał poseł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się