Dzieje sięGłogów

Uruchomili tężnię solankową na Koperniku. Wkrótce powstaną kolejne takie1 min na czytanie

Tężnia solankowa na os. Piastów później niż planowano. Wykonawca popełnił formalny błąd

Tężnia solankowa, znajdująca się w parku Słonecznym na os. Kopernika, została ponownie uruchomiona. – Planowaliśmy, aby tak się stało od początku kwietnia, ale przeszkodziła nam kapryśna pogoda – przyznaje Jerzy Sztangret, dyrektor Głogowskich Obiektów Usługowych. Temperatury były zbyt niskie – zdarzały się jeszcze nocne przymrozki. Głogowianie z tężni mogą korzystać więc od świąt Wielkanocnych.

– Tężnia oczywiście jest przygotowana do sezonu, po niezbędnych pracach konserwacyjnych – dodaje. Kolejna taka tężnia powstanie w parku przy ul. Budowlanych: w południowo-zachodniej części w pobliżu oczka wodnego i mostku chińskiego, czyli tej bardziej zacisznej. Została tak zaprojektowana, że wpisze się w istniejące tam warunki terenowe, krajobrazowe i przyrodnicze.

Radoxim 5

W ramach zagospodarowania terenu wokół przyszłej tężni przewidziano m.in. dojścia od alejek spacerowych wykonane z nawierzchni żwirowych, jak te już tam istniejące. Powstaną też elementy małej architektury, w tym ławki i leżaki. Projekt przewiduje również oświetlenie terenu wokół tężni i alejek oraz oświetlenie dekoracyjne, czyli iluminację samego obiektu. A na tym nie koniec, bo następne tężnie planowane są na os. Piastów Śląskich w okolicy OK Parku oraz na terenie za szkołą muzyczną.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się