Dzieje sięGłogów

Uschły drzewa pod starostwem. Wytną wszystkie1 min na czytanie

Uschły drzewa pod starostwem. Wytną wszystkie

Problem z drzewem przy Starostwie Powiatowym w Głogowie. Pojawiła się na nim kartka z informacją – uwaga drzewo zagraża bezpieczeństwu!

– Wygląda na stare i częściowo uschnięte – mówi nasza Czytelniczka, która podsyła zdjęcie. – Może faktycznie komuś gałązki spadną na głowę – jakieś zagrożenie jest, ale uważam, że każde drzewo trzeba w mieście szanować, bo nie ma ich zbyt dużo, ciągle ubywa – dodaje, by nikt nie wpadł na pomysł… jego wycięcia. – Przytnijcie jak trzeba gałęzie, drzewo ocalcie – apeluje.

Radoxim 5

O sprawę kartki z informacją – kto taką wywiesił – ale i drzewa pytaliśmy w starostwie. – Te drzewa zostaną wycięte – mówi Jeremi Hołownia, wicestarosta. Wyjaśnia, że chodzi o dziewięć drzew. – Obumarły i faktycznie stwarzają zagrożenie. Na ten moment od konserwatora mamy zgodę na wycięcie ośmiu – oczywiście po upływie okresu lęgowego. Na jednym z tych dziewięciu drzew znajduje się pachnica dębowa, która jest pod ochroną. I to drzewo będzie można wyciąć dopiero po przeniesieniu siedliska – dodaje. W miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się