Dzieje sięGłogów

Uszkodzone kontenery na odzież dla potrzebujących. “Od miesiąca nikt się nimi nie interesuje”2 min na czytanie

1

Mieszkańcy ul. Keplera interweniują w sprawie uszkodzonego kontenera na odzież. Nie mają wątpliwości, że był to akt wandalizmu. Zresztą nie pierwszy raz. – Ale od miesiąca nikt się nim nawet nie zainteresował – mówią.

Wysłali nam zdjęcie – na nim widać, że odzież wysypała się z kontenera. – I co teraz z tym? Przecież nadaje się tylko na śmieci, bo padał deszcz, bo przemokła cała. Ludzie chcą pomagać, oddają odzież, która później i tak trafi na wysypisko – zwraca uwagę nasza Czytelniczka. Uważam, że takie kontenery powinny być częściej opróżniane.

Okazuje się, że Polski Czerwony Krzyż podpisał umowę z miastem na lokalizację 22 takich kontenerów. – Ale na ten przy ul. Keplera nie mamy podpisanej – mówi nam Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta miasta. Ten należy do prywatnej firmy. Niestety na boksie nie ma numeru telefonu, by się z nią skontaktować. Oczywiście miasto zajęło się sprawą, więc kontener zostanie uprzątnięty, ale ustalić trzeba też jego właściciela.

Warto tylko dodać, że kontenery PCK są wyraźnie oznakowane. Znajdują się przy: ul. Bolesława Śmiałego od strony zabudowy wielorodzinnej, ul. Kazimierza Sprawiedliwego przy boksie śmietnikowym, al. Wolności przy boksie śmietnikowym, ul. Łużycka przy boksie śmietnikowym, ul. Gustawa Morcinka przy boksie śmietnikowym, ul. Fryderyka Chopina przy boksie śmietnikowym, ul. Tadeusza Kościuszki przy boksie śmietnikowym, ul. Fryderyka Chopina przy boksie śmietnikowym, ul. Henryka Sienkiewicza, przy boksie śmietnikowym, ul. Cypriana Kamila Norwida przy boksie śmietnikowym, ul. Budowlanych przy boksie śmietnikowym, ul. Daszyńskiego przy boksie śmietnikowym, ul. Daszyńskiego przy boksie śmietnikowym, ul. Zbigniewa Herberta przy boksie śmietnikowym, ul. Saturna przy boksie śmietnikowym, ul. Kosmonautów Polskich przy boksie śmietnikowym, ul. Spółdzielcza przy boksie śmietnikowym, ul. 1 Maja przy boksie śmietnikowym, pl. 1000-lecia przy boksie śmietnikowym, ul. Skłodowskiej-Curie przy boksie śmietnikowym, ul. Przemysłowa przy boksie śmietnikowym, ul. Mickiewicza przy boksie śmietnikowym.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się