Dzieje sięGłogów

Utrudnienia przy budowie linii kolejowej. Przejazd w Sobczycach będzie zamknięty1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 450

Prace przy modernizacji linii kolejowej „czternastki” z Głogowa do Leszna rozpoczęły się w marcu, a zakończyć powinny się w w sierpniu. Na razie przebiegają bez opóźnień. Z utrudnieniami jednak liczyć muszą się kierowcy, którzy interweniują w sprawie przejazdu kolejowego przed Sobczycami.

– Stoi tam wielka koparka, ogranicza widoczność na tej krętej drodze – narzeka jeden z nich.

Wkrótce na kolejnym przejeździe, ale już we wsi, rozpoczną się prace – zostanie on przebudowany. Problemów będzie więcej. Od godz. 8 w środę (17.07.) do piątku (19.07.) do godz. 18. będzie zamknięty. – Ale coś za coś. Jeżeli są jakieś inwestycje, to trzeba to przeboleć, aby później się z nich cieszyć – odpowiada Tomasz Krępa, działkowiec, który często dojeżdża tędy z Głogowa do Kulowa. Objazd został wyznaczony drogą przez Głogówko.

Po zakończeniu inwestycji podróż pociągiem pomiędzy Głogowem a Lesznem ma trwać maksymalnie 55 minut. Ostatni pociąg pasażerski pojechał tędy w grudniu 2011 roku. Niestety nieużywana od siedmiu lat infrastruktura dworcowa w kilku miejscach zdążyła już zostać częściowo zdewastowana. Dlatego w zakresie inwestycji są też zaplanowane remonty peronów m.in. Lasocicach, Wschowie, Starych Drzewcach i Głogówku. PKP PLK przekazało na ten cel 12 mln zł. Głogów dorzucił 2,5 mln zł, a Wschowa 500 tys. zł.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się