Dzieje sięGłogów

Uwaga! Policjanci od samego rana szczególnie przyglądają się piechurom. To akcja „Pieszy kontra pojazd”1 min na czytanie

Uwaga! Policjanci od samego rana szczególnie przyglądają się piechurom. To akcja „Pieszy kontra pojazd”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego od 6 rano prowadzą działania „Pieszy kontra pojazd”. Uwaga funkcjonariuszy jest dzisiaj (30.03.) skierowana na zachowanie pieszych – przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Oficer prasowy KPP Głogów st. asp. Łukasz Szuwikowski informuje, że policjanci przypominają pieszym i uświadamiają, jakie zagrożenia czyhają na nich, kiedy lekceważą zasady i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Najczęstszym przewinieniem piechurów jest przechodzenie w niedozwolonych miejscach oraz ignorowanie sygnalizacji świetlnej.

– Takie zachowanie  może stać się przyczyną tragedii – zauważa Szuwikowski. Kierowcom policjanci przypominają, że pieszy jest również pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i od jego zachowania zależy bezpieczeństwo na ulicy w równym stopniu jak od zachowania kierowców pojazdów.

– Przypominany również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze nocnej, jeśli pieszy przemieszcza się skrajem drogi poza terenem niezabudowanym. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym, kiedy zmrok zapada znacznie wcześniej a widoczność jest często ograniczona przez opady deszczu – dodaje Łukasz Szuwikowski. 
Opr. RED

fot. KPP Głogów 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się