Dzieje sięGłogów

W Aslanie w Głogowie wszyscy zdali maturę. Uff, są już wyniki tegorocznych egzaminów1 min na czytanie

Dziś piszą próbny egzamin maturalny z matematyki. Nauczyciele szczęśliwi! A uczniowie?

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych matur. Mamy już wstępne dane z powiatu głogowskiego. Najwyższą zdawalność odnotowano w prywatnym liceum Aslan – wszyscy uczniowie zdali matury! Wśród szkół publicznych najlepsze jest I LO w Głogowie – zdało 98,60 proc. uczniów.

Jest dobrze, nie ma na co narzekać. Całkiem niezły wynik odnotowało I LO – tylko dwie osoby oblały maturę, natomiast w II LO zdało 89,69 proc. maturzystów (10 osób oblało). W III LO zdało 77,55 proc.

Radoxim 5

Technika głogowskie mają ponad 60 proc. zdawalności, a najlepszy spośród nich jest Zespół Szkół Politechnicznych – 83 proc. Najsłabiej w tym zestawieniu wypadły Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych – 54,3 proc., a jeszcze słabiej Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych – tylko 40 proc. zdało maturę.

Ze wstępnych ocen wynika, że matury z języka polskiego poszły dobrze, a najwięcej osób „poległo” na matematyce i na języku niemieckim. Przy czym są podane tylko średnie liczebnej zdawalności w poszczególnych szkołach, bo średnie wyniki ocen dopiero w starostwie powiatowym liczą.

Prywatne Liceum Aslan wszystko już jednak podało. – Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki indywidualne z poszczególnych egzaminów, plasujące naszą szkołę znacznie powyżej średniej – mówi dyrektorka Małgorzata Zarubajko. Najlepiej napisali maturę z języka angielskiego – średnia szkoły to 96,13 proc., z matematyki na 85,4, a z polskiego 71,13. RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się