Dzieje sięGłogów

W sierpniu ruszą prace. Będzie przebudowa ulicy Strefowej1 min na czytanie

Trwa budowa hali Panattoni. Tutaj na start pracę znajdzie 150 osób

Za niespełna 3 tygodnie rozpoczną się prace przy ulicy Strefowej w Głogowie. To teren w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej. Wykonawca szykuje się już do przejęcia placu budowy.

Pierwszy etap prac obejmuje teren od drogi wojewódzkiej do huty i torów kolejowych. Tam powstanie nowa droga. – Ulica Strefowa będzie szersza, o większej nośności. Wybudujemy chodniki, zatoczki autobusowe, ścieżki rowerowe, które będą połączone później z siecią ścieżek rowerowych wychodzących poza miasto. Najważniejsze są jednak media, czyli sieć wodociągowa i kanalizacyjna – wyjaśnia prezydent, Rafael Rokaszewicz.

Radoxim 5

Na czas przebudowy ulicy Strefowej powstanie droga zastępcza. Wykonawcą inwestycji jest lokalna firma, Ragen z Głogowa. Koszt inwestycji to 12 mln zł, z czego 5 mln pozyskano z programu Polski Ład. Czas realizacji inwestycji to 14 miesięcy od podpisania umowy.

Przypomnijmy, że miasto sprzedało w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej cześć działek. Pierwsze trafiły do firmy Panattoni, gdzie wybudowano halę i jest ona już częściowo użytkowana. Pracuje w niej już 150 osób. – Żeby dalej ten teren mógł się rozwijać musimy zainwestować w infrastrukturę – kwituje prezydent.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się