Dzieje sięGłogów

W szpitalu zatrudniają ponad 200 pielęgniarek i ciągle ich za mało1 min na czytanie

Święto pielęgniarek i położnych!

W poprzednim roku Głogowski Szpital Powiatowy zatrudnił 30 pielęgniarek – zdecydowana większość to absolwenci tego kierunku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Jak wylicza Ewa Todorov, rzecznik prasowa szpitala, obecnie ten zatrudnia na tym stanowisku łącznie 220 osób. I ciągle mało.

– W szpitalu są wolne wakaty – informuje rzecznik, bo każda osoba z odpowiednimi uprawnieniami, która złoży CV, może liczyć na zatrudnienie. – Zwłaszcza, że to pierwszy rocznik na PWSZ-cie, który ukończył te studia. Problem nie zniknie od razu. Nadal potrzebne są pielęgniarki. Kadra się starzeje. W momencie, kiedy zatrudniamy, to ktoś inny przechodzi na emeryturę – argumentuje.

Warto zaznaczyć, że głogowska uczelnia prowadzi studia pielęgniarskie od 2017 roku. Dotąd były to tylko studia licencjackie. Teraz poszerza swoją ofertę o studia drugiego stopnia, czyli magisterskie Program studiów realizowany jest we współpracy ze szpitalem. Na potrzeby kształcenia przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy uczelnia posiada specjalistyczne pracownie umiejętności pielęgniarskich oraz całe niezbędne zaplecze. W trakcie przygotowania jest Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w którym studenci będą uczyć się i ćwiczyć w warunkach odwzorowujących rzeczywiste warunki pracy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się