GłogówMy:112

W tym miejscu trzeba szczególnie uważać! Kolizja trzech samochodów na ul. Brama Brzostowska w Głogowie1 min na czytanie

W tym miejscu trzeba szczególnie uważać! Kolizja na ul. Brama Brzostowska w Głogowie

Uszkodzeniach samochodów są niewielkie, ale zdarzenie interesujące i ku przestrodze, ponieważ brały w nim udział aż trzy samochody i miało miejsce na zamkniętej już praktycznie krzyżówce al. Wolności i ulicy Brama Brzostowska. Do kolizji doszło ok. godz. 11 w czwartek (19.12.).

Po zamknięciu przejazdu z alei na starówkę i odwrotnie drogowcy musieli mocno się napracować, żeby na drodze krajowej namalować nowe dwa pasy ruchu, ponieważ stare wprowadzały kierowców w błąd. Trzeba było zrywać wierzchnią warstwę asfaltu. W końcu to się udało, ale zmiana organizacji ruchu w tym miejscu mogła się przyczynić do dzisiejszej kolizji.

Dwa samochodu – opel i skoda – jechały prawym pasem w kierunku Mostu Tolerancji. W tym samym kierunku jechało również audi, ale pasem lewym. I dwa samochody z pasa prawego wjechał na lewy. Doszło do otarcia się samochodów. Nie wiadomo, czy samochody na zwężeniu ulicy zbyt mocno wjechały na lewy pas, czy po prostu chciały pas zmienić. A może przyzwyczajenie w tym miejscu i jazda na pamięć doprowadziły do tego, że kierowcy trzymali się starych pasów ruchu?

Atmosfera była bardzo gorąca, ponieważ żaden z kierujących nie poczuwał się do odpowiedzialności. Policjanci nie mogli więc sprawy rozstrzygnąć na miejscu. Zajmie się tym sąd. Warto jednak szczególnie uważać w tym miejscu, bo ulica biegnie tam niejako zygzakiem i zbyt mocne odbicie kierownicą może doprowadzić do takiej niewielkiej, ale wywołującej emocje stłuczki.

RED 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Głogów