Dzieje sięFotoGłogów

Wakacyjna Strefa Animacji nie tylko bawi, ale też uczy2 min na czytanie

Wakacyjna Strefa Animacji nie tylko bawi, ale też uczy

Kolejna impreza w ramach tego cyklu odbyła się na marinie w środę (21.08.). I tym razem dzieci i młodzież mogły się rozerwać podczas zabawy na dmuchańcach czy pograć w gigantyczne szachy, a to wszystko w rytmie muzyki, którą przygrywał DJ. 

Ale nie samą zabawą stoją te imprezy. Na marinie można było spotkać policjantów, strażaków czy ratowników wodnych i medycznych. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu czy wozu strażackiego. Mundurowi wykorzystywali każdy moment, żeby przekazywać dzieciom informacje na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, co z pewnością przyda się im w przyszłości. Dzieci poznały również Granda czyli psa ratownika.

– W tym tygodniu postawiliśmy na służby mundurowe mówi –Anna Mazurkiewicz z organizacji Otwarte Drzwi. – Prowadzimy zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa na plaży czy w górach – opowiada Emilia Molisak z zespołu profilaktyki Komendy Powiatowej Policji Głogów.

Finał Wakacyjnej Strefy Aktywności na terenie Zespołu Basenów Odkrytych Chrobry w ostatni dzień sierpnia – darmowa wejściówka powinna przekonać niezdecydowanych, a maraton zumby zachęcić tych, którzy chcą się wyszaleć w tańcu. Organizatorem cyklu akcji jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze, stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Miejski Ośrodek Pomocy SPołecznej, KPP Głogów i PSP w Głogowie. AG

Podziel się informacją ...
  • 10
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się