Dzieje sięGłogów

Warto zaoszczędzić czas i skorzystać z e-wizyt ZUS1 min na czytanie

ZUS w Legnicy: Renty i emerytury będą wypłacane w terminach płatności bez opóźnień

Ten sposób komunikacji ruszył pod koniec października i jak się okazuje jest skuteczny. – Miałam problem z otrzymaniem świadczenia zdrowotnego. Umówiłam się na taką rozmowę i w kilka minut wszystko już wiedziałam – pani Elżbieta potwierdza, że urzędniczka dokładnie wyjaśniła na jakim etapie jest jej sprawa. Jak informuje Iwona Kowalska-Matis, rzecznik prasowy dolnośląskiego ZUS, klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty zdalnej. Podczas e-wizyty eksperci odpowiadają na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na wideorozmowę można umówić się w dni robocze w godz. między 9 a 14.30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min.

Dzień przed spotkaniem wysłany zostanie sms z przypomnieniem o e-wizycie, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem otrzymamy z ZUS mejla. Będzie w nim link, w który należy kliknąć, by połączyć się z pracownikiem ZUS. – Wideorozmowa, to dogodna forma kontaktu z urzędem, która pozwala na załatwienie sprawy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu – zachęca Iwona Kowalska-Matis.

Jeśli chcemy uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, trzeba przygotować dokument tożsamości i należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. Numer telefonu, pod którym można rezerwować wizyty w oddziale ZUS Legnica 76 876 40 16.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się