Dzieje sięFotoGłogów

Wierni z parafii św. Mikołaja przed świętami dzielą się żywnością z potrzebującymi3 min na czytanie

Wierni z parafii św. Mikołaja przed świętami dzielą się żywnością z potrzebującymi 1

W tym roku zbiórka żywności dla potrzebujących jest prowadzona tylko w kościele. – Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu był wystawiony kosz, tradycyjne już, żeby w ramach jałmużny postnej takie produkty przynosić – ks. Brasse podkreśla, że odzew zawsze jest bardzo pozytywnie, ale w tym roku paczek jest bardzo dużo.

Żywność jest już wydawana podopiecznym Caritas. Punkt przy parafii św. Mikołaja jest czynny w każdą środę. Co tydzień wolontariusze wydają żywność potrzebującym we współpracy z Caritas diecezjalną i MOPS-em, a od marca również w ramach programu unijnego, który obejmuje 203 osoby. W tę środę (24.03.) na otwarcie czekała duża grupa potrzebujących. – Wystarczy mi na kilka dni – mówi Andrzej, bezdomny z Głogowa pakując otrzymane produkty. – Co tydzień wydajemy chleb i coś do chleba. Teraz wydajemy dary, które zbieraliśmy w kościele – mówi Stefania Wiśniewska, wiceprzewodnicząca parafialnego zespołu Caritas przy parafii św. Mikołaja w Głogowie. Większość podopiecznych koła to seniorzy i osoby niepełnosprawne, także kilka rodzin wielodzietnych i bezdomni. – Niezależnie od tego, zawsze apelujemy do naszych parafian, aby przynosili produkty spożywcze i chemiczne, i zawsze w formie paczek przedświątecznych te produkty trafiają do najbardziej potrzebujących naszych parafian – mówi proboszcz.

Dzięki ofiarności parafian dostaną też produkty przydatne na święta. – Jestem zawsze za to bardzo wdzięczny i wzruszony, kiedy widzę tak wielki odzew, jak mamy dobre serca i potrafimy się dzielić – dodaje. Caritas w parafii św. Mikołaja działa od 23 lat. Żywność jest wydawana w środy od godz. 9.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się