Dzieje sięGłogów

Wiersze na pocztówkach z okazji Święta Niepodległości1 min na czytanie

Wiersze na pocztówkach z okazji Święta Niepodległości 1

Z okazji Święta Niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna, Klub 4. Batalionu Inżynieryjnego i Głogowskie Stowarzyszenie Literackie zrealizowali wspólne akcję pod hasłem “A nad nami Biało-Czerwona” – to akcja promująca współczesną polską poezję patriotyczną.

– Jest to druga edycja tego przedsięwzięcia, tym razem jednak z wierszami wyłącznie poetów głogowskich, zarówno autorów dorosłych, jak i uzdolnionej literacko młodzieży. W sumie wydrukowano 13 wzorów pocztówek. Na projekt każdej z nich składa się wiersz oraz zdjęcie, które także przedstawia fragment Głogowa – mówi Stefan Górawski.

Radoxim 5

Dodaje, że celem akcji jest promocja interesujących wypowiedzi poetyckich, prezentujących współcześnie rozumiany patriotyzm, a także popularyzacja dorobku twórczości głogowian oraz – poprzez fotografie – walorów historycznych i turystycznych naszego miasta.

Na tych okolicznościowych widokówkach swoje wiersze prezentują: Henryk Adamczyk, Stefan Górawski, Martyna Grouz, Krzysztof Jeleń, Wiktoria Kordacka, Tadeusz Kolańczyk, Piotr Mosoń, Wacław Niwczyk, Wiktoria Pawlak, Martyna Sadowska, Mieczysław Sosialuk, Katarzyna Swędrowska i Jan Walczak. Autorem fotografii jest natomiast Piotr Gajek.

Organizatorzy zakładali, że pocztówki rozdawane będą mieszkańcom miasta podczas oficjalnych i artystycznych wydarzeń z okazji Święta Niepodległości, a reszta rozejdzie się przez głogowskie biblioteki. Niestety, epidemia pokrzyżowała te plany, ale temat wróci, kiedy tylko pozwolą na to warunki.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się