Zamknij

Więźniowie nie chcą bezpłatnie pracować na rzecz miasta

09:52, 03.01.2023 strony
Skomentuj

W swojej corocznej informacji składanej do ratusza, dyrektor zakładu karnego przewiduje, że w 2023 roku do wykonywania pracy będzie można skierować cztery osoby. Ratusz zgłosił zapotrzebowanie na... 30 osób do prac porządkowych na terenie miasta. 

W Zakładzie Karnym w Głogowie zatrudnienie ma 82 proc. skazanych. - Niezatrudnieni są tylko więźniowie, którzy w ostatnim czasie zostali przetransportowani do jednostki lub są niezdolni do pracy z przyczyn zdrowotnych - informuje Małgorzata Sobków, rzeczniczka prasowa zakładu. Jak wylicza, pracują między innymi na rzecz zakładu karnego i w hali produkcyjnej na jego terenie. 11 proc. skazanych pracuje w systemie bez konwojenta poza terenem zakładu. 

- Skazanemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy przysługuje co najmniej minimalne wynagrodzenie. Nie otrzymuje jednak całości wynagrodzenia z uwagi na należne potrącenia, w tym między innymi wynikające z konieczności regulowania zobowiązań alimentacyjnych czy spłaty zobowiązań nałożonych przez sąd - tłumaczy Małgorzata Sobków

W samej hali produkcyjnej przy ZK zatrudnienie ma 112 osadzonych, a zakład zawarł kolejne umowy na pracę odpłatną skazanych na zewnątrz. Zadłużeni w pierwszej kolejności są kierowani do pracy odpłatnej. 

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%