Dzieje sięGłogów

Woda jest zdrowa! Przedszkolaki już to wiedzą [Zdjęcia]5 min na czytanie

Woda jest zdrowa! Przedszkolaki już to wiedzą [Zdjęcia]

Skąd czerpiemy wodę? Kto sprawdza jej czystość? Czy można ją pić? Najmłodsi mieszkańcy Głogowa już to wiedzą. Dziś (3.10) w Przedszkolu Ocean Edukacji Rybka odbyły się zajęcia edukacyjne organizowane przez PWiK. Dzieci oprócz wiedzy mogły wziąć udział w eksperymencie, otrzymały tez pamiątkowe odblaski.

-Stawiamy na edukację najmłodszych, czyli przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Chcemy, aby wiedzieli, że woda z kranu jest zdatna do picia – tłumaczy prowadząca zajęcia Magdalena Ruta- Przekazujemy też informację, że woda jest czerpana ze studni głębinowych, a nie z rzeki, bo to są mity, które jeszcze gdzieś tam krążą. Mieliśmy tutaj zajęcia o wodzie, ale realizujemy również zajęcia o kanalizacji, podczas których tłumaczymy, że odpadów i śmieci nie należy wyrzucać do kanalizacji, tam powinien trafić jedynie papier toaletowy. Dzieci dzielą się wiedzą ze swoimi rodzicami, więc jest to wartość dodana – dodaje.

Radoxim 5

Dzieci w trakcie zajęć oglądały również film z ośmiorniczką dotyczący czerpania i uzdatniania wody. Dowiedziały się m.in. że czystość wody sprawdzają małże oraz że każdy może pić wodę z kranu.

Jednostki edukacyjne, które chciałyby przeprowadzić podobne zajęcia u siebie mogą kontaktować się z PWiK pod numerem telefonu: 515 352 555.

Wiedzę przedszkolaków sprawdzała nasza reporterka, posłuchajcie:

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się