Dzieje sięGłogów

Wpłynęły dwie oferty na dokończenie fontanny. Najniższa na kwotę 945 tysięcy złotych1 min na czytanie

Wpłynęły dwie oferty na dokończenie fontanny. Najniższa na kwotę 945 tysięcy złotych

W dzisiejszej (18.03.) sesji uczestniczyło 19 radnych. Prezydent Rafael Rokaszewicz zawnioskował o to, aby z obrad wykreślić kilka punktów, a sesję ograniczyć do minimum. Dlatego też nie wyłoniono nowego przewodniczącego rady. Radni przegłosowali tylko uchwały budżetowe.

Piotr Poznański, zastępca prezydenta miasta, poinformował o tym, że wczoraj (17.03.) otwarto oferty na dokończenie fontanny w Parku Słowiańskim. – Na szczęście wpłynęły dwie – mówił. Jedna na kwotę 945 tys., druga na 970 tys. zł.

Radoxim 5

Łukasz Kogut, radny PiS-u, dopytywał prezydenta, co z placami zabaw w okresie zagrożenia koronawirusem? – Pogoda jest ładna, ludzie wychodzą z domów i się gromadzą. Na przykład w Tychach– na czas kwarantanny pozamykano place zabaw. Tam, gdzie to niemożliwe, to chociaż powiesić takie kartki – sugerował.

Ale radna Bożena Czekańska-Smykalla dodawała, że w tym okresie, nie można odradzać ludziom wychodzić z domów. – To jest wręcz wskazane – przebywanie na słońcu i spacery – zauważała.

Elżbieta Rybak dopytywała o to, co dzieje się w sprawie składowiska chemikaliów na terenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. – Tam każdy może wejść. Co dzieje się w tej sprawie? – zastanawiała się.

Prezydent zdecydował, że na każde z tych pytań odpowie na piśmie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się