Dzieje sięGłogów

Wśród nas są jeszcze tacy, którzy czytają i piszą wiersze1 min na czytanie

Wśród nas są jeszcze tacy, którzy czytają i piszą wiersze. "Dziennik M." zaliczono do najciekawszych tomików

„Dziennik N.” Natalii – Owsianej-Bilskiej wyróżniony na blogu poetyckim Tomikovo. Znalazł się wśród 15 najlepiej ocenionych tomików. Być może dziś niewielu czyta poezję, ale na szczęście jeszcze tacy są… A młoda autorka docenionych wierszy mieszka w Kotowicach w gminie Pęcław, niedaleko Głogowa.

Kotowice to wieś na przysłowiowym końcu świata, nad Odrą. Atmosfera, jak się można domyślić, sprzyja pisaniu wierszy. Wiersze Natalii Owsianej-Bilskiej ukazały się w dwóch antologiach, a niedawno został opublikowany jej autorski tomik „Dziennik M.”. – To opowieść niezwykle wrażliwej kobiety, w której jak w lustrze może się przejrzeć każda z nas – zachwala Magdalena Kapuścińska, wydawca i redaktor.

Obecnie poetka publikuje na stronie „Poezja na każdy dzień” oraz w grupie literackiej „Artefakt”. Ma także profil na Facebooku. – Celebruję codzienność. Czasem po prostu wstaję i się zachwycam – mówi o swojej twórczości. I faktycznie w pięknych strofach potrafi opisać najdrobniejsze, na pozór banalne zdarzenia. Jak poranne picie kawy albo gdy mucha brzęczy koło ucha. Kto by pomyślał, że to sytuacje warte wiersza… A jednak.

Młoda poetka jest oczywiście córką znanego w naszym regionie rzeźbiarza Janusza Owsianego. Gdy była dzieckiem po domu chodzili różni rzeźbiarze i artyści, więc nie dziwne, że nasiąknęła artystyczną atmosferą i zaczęła pisać wiersze. RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się