Dzieje sięFotoGłogów

Wyjątkowy plener malarski, w wyjątkowym miejscu – Pałacu Wiechlice! [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Wyjątkowy plener malarski, w wyjątkowym miejscu – Pałacu Wiechlice!

Plener malarski odbywa się tam po raz jedenasty – w Pałacu Wiechlice, jakieś 30 km od Głogowa. – Tym razem jest wyjątkowy, bo mamy wyjątkowych gości z Akademii Sztuk Pięknych. I tak jest to prof. Jacek Rykała z Katowic oraz prof. Waldemar Marszałek z Gdańska. Warto podkreślić, że prof. Rykała wystawia swoje prace na całym świecie. Ma na swoim koncie ponad 50 wystaw indywidualnych i 250 wystaw zbiorowych. Podobnie jak prof. Marszałek – to bardzo znana osobowość w świecie sztuki grafiki projektowej i technik cyfrowych, którego prace znajdują się z zbiorach m.in. muzeum narodowego w Gdańsku oraz Warszawie – opowiada Zbigniew Czmuda, właściciel Pałacu Wiechlice.

Ale to nie koniec znakomitych gości. – Ciekawą postacią jest również Lena Subota – artystka przyjechała do nas z Sankt Petersburga w Rosji. Jej prace również znane są na całym świecie. Są one bardzo zróżnicowane w swojej technice. Tworzy we wszystkich kierunkach – to malarstwo, rysunki i technika. Jej prace wykraczają poza kanony. Cechuje je eklektyczność gatunków, rodzajów, tematów. Lena zaciera granice pomiędzy stylami. Z jednakową siłą i pasją wyraża swój pogląd, swoje spostrzeganie świata w portretach oraz martwych naturach – dodaje.

Będą też Ita Haręza, Andrzej Fogtt, Lena Subota z Sankt Petersburga, Janusz Szpyt, Krzysztof Zieliński (rzeźba), Tomasz Lubaszka, Magdalena Deput, Jan Grabski, Halina Nowicka,Tomasz Klimczyk. Komisarzem wystawy jest znany Jan Wołek – malarz, poeta, pisarz, pieśniarz oraz karykaturzysta. Laureat kilkunastu festiwali, w tym dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu w Krakowie.

Pałac Wiechlice to obiekt zbudowany 1872 roku. Wyremontowany i odnowiony w latach 2009-2013. Oferujący wiele atrakcji dla swoich gości, dysponujący bardzo bogatą ofertą SPA, basenem, saunami. Posiadający własną winnicę i produkujący wino. Jest też kręgielnia, plac zabaw dla dzieci, sala weselna na 200 osób. Warto tam się wybrać i odwiedzić to miejsce. Tak mocno związane w naszym regionie ze sztuką. Wernisaż wystawy pleneru malarskiego w Pałacu Wiechlice odbędzie się (17.10.) o godz. 13.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się