Dzieje sięGłogów

Zakaz gromadzenia się dotyczy także wind! Czy są odkażane?1 min na czytanie

Zakaz gromadzenia się dotyczy także wind! Czy są odkażane?

– Zapomnieli o windach, nie są w ogóle zabezpieczone – Pan Roman (86 l.) z os. Kopernik denerwuje się i dziwi, że drzwi wejściowe do bloków są oklejone ostrzeżeniami, a w windach nie ma żadnego. Gdy niedawno otworzył drzwi windy, w środku były już trzy osoby, w tym dwoje dzieci. I nie była to rodzina. Zrezygnował.

W windzie spotykają się lub mijają prawie wszyscy mieszkańcy 11 piętrowego wieżowca. Sam stara się uważać, a codziennie musi wychodzić po zakupy czy do apteki. Z III piętra schodzi schodami, a ze sprawunkami wraca windą. Tym razem wybrał schody.

– Wszyscy ostrzegają, że wystarczy jak ktoś kichnie – emeryt przypomina, że winda to „idealne” miejsce, by się zarazić i zarażać, a takich bloków w mieście jest mnóstwo.

– Nie mamy większego wpływu na to, ile osób korzysta jednocześnie z windy w każdym z naszych budynków. Liczymy jednak na odpowiedzialne zachowania naszych lokatorów, którzy zachowają zasady bezpieczeństwa i na na przykład będą unikać tłoku w windach – tłumaczy Mateusz Kowalski, starszy specjalista do spraw informacji społecznej w spółdzielni mieszkaniowej Nadodrze.

W budynkach należących do spółdzielni jest 120 wind. Przestrzega, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej poczekać na kolejny kurs windy niż korzystać z niej wraz z kilkoma innymi osobami. Zapewnia też, że panie sprzątające w blokach codziennie dezynfekują poręcze i panele sterowania w windach.
RED

Podziel się informacją ...
  • 54
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się