Dzieje sięGłogów

Zarzut zabójstwa dla dwóch mężczyzn z Serbów!1 min na czytanie

Zarzut zabójstwa dla dwóch mężczyzn z Serbów!

Przypomnijmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek (3-4.08.) w Serbach znaleziono martwą 65–letnią kobietę, mieszkankę tej miejscowości. Obrażenia wskazywały, że została pobita. Policja zatrzymała trzech mężczyzn. JAKO PIERWSI PISALIŚMY O TYM: TUTAJ.

Wszyscy mężczyźni to znajomi tej kobiety, właściwie sąsiedzi. We wtorek (4.08.) prokurator dwóm z nich przedstawił zarzut zabójstwa dokonanego wspólnie i w porozumieniu. Starszy z mężczyzn, 70–latek, nie przyznał się do tego zarzutu. Natomiast młodszy, w wieku 41 lat, przyznał się tylko częściowo, zasłaniał się niepamięcią z powodu wypitego alkoholu, ale zeznał przed prokuratorem, że zadał tej kobiecie kilka uderzeń.

Po sekcji zwłok 65 – latki z Serbów lekarz patolog ocenił wstępnie, że dokonano jej zabójstwa. Przyczyna śmierci jeszcze ostatecznie nie jest znana, gdyż pobrano próbki do badań histopatologicznych, które pozwolą ją na dokładniejsze ustalenie, co się wydarzyło. (O ŚLEDZTWIE PISALIŚMY: TUTAJ). Wiadomo tylko, że kobieta miała liczne obrażenia. W środę (5.08.) odbyła się wizja lokalna w Serbach, gdzie najprawdopodobniej doszło do tragedii. Prokurator wystąpił do sądu o aresztowanie obu mężczyzn na trzy miesiące.

Trzeci z zatrzymanych, jak ustalono, nie ma nic wspólnego z zabójstwem tej kobiety. Jak się dowiedzieliśmy, był jednak poszukiwany przez policję w związku z tym, że nie stawił się do odbycia wyroku w innej sprawie. Zostanie przewieziony do zakładu karnego, w którym ma odbywać karę za swoje dawne przewinienie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się