Dzieje sięGłogówWideo

Zaskakująca wypowiedź starosty Dudkowiaka podczas konferencji o przemocy7 min na czytanie

Zaskakująca prowokacja starosty Dudkowiaka podczas konferencji o przemocy w rodzinie 19

Konferencja „Wiele płaszczyzn oddziaływań – jedna płaszczyzna współpracy w aspekcie osób stosujących przemoc w rodzinie” w Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie zgromadziła wielu znakomitych prelegentów i gości – pracowników socjalnych, specjalistów w dziedzinie psychologii, koordynatorów projektów o podobnej tematyce oraz pracowników policji i zakładu karnego. Debata odbywała się pod patronatem starosty głogowskiego Jarosława Dudkowiaka i to on oficjalnie ją otwierał.

Nikt nie spodziewał się, że starosta zacznie konferencji o przemocy w rodzinie od zaskakującego i mocnego akcentu. Włodarz powiatu zapytał o… obecność na sali przedstawicieli duchowieństwa. Przywołał opowieść o swojej rozmowie z młodym księdzem podczas ostatniej kolędy o tym, dlaczego lekcje religii powinny odbywać się w salkach katechetycznych…

– Ku mojemu zdziwieniu ów ksiądz powiedział, że lekcje religii powinny odbywać się w kościele. Bardzo fajnie, pomyślałem, ja chodziłem na religię do kościoła i uważam, że tam powinna ona być nauczana. Ale pytam, skąd u niego taki pomysł. I ksiądz mnie zmroził swoimi słowami, mówiąc, że kiedy uczniowie są niegrzeczni, to w szkole nie można przyłożyć w głowę, czy w jakiś inny sposób zareagować, a w salce katechetycznej, to spokojnie – opowiadał starosta. – Wielu z Państwa spotkało się z tym, że duchowieństwo mówiące tak wiele o dobru, miłości, o sercu, o bliźnich, zapomina o tym, że nie ma dobrego, miłego klapsa, pociągania za włosy, za uszy, czy przemocy psychicznej. To wszystko jest złe – dodał J. Dudkowiak.

Zaskakujące wystąpienie starosty głogowskiego na konferencji o przemocy w rodzinie

Podczas otwarcia konferencji poświęconej przemocy w rodzinie starosta głogowski Jarosław Dudkowiak zaczął od mocnego akcentu. Pytał o obecność na sali przedstawicieli duchowieństwa przywołując swoją romowę z młodym księdzem podczas ostatniej kolędy o tym, dlaczego lekcje religii powinny odbywać się w salkach katechetycznych…

Opublikowany przez MyGlogow.pl Piątek, 12 kwietnia 2019

– Pomyślałam, że to, co starosta powiedział o duchowieństwie, to właściwie w tym obszarze należałoby zrobić odrębną konferencję – łagodziła wystąpienie Krystyna Piasecka-Olejniczak, dyrektor PCPR w Głogowie.

Marta Waniszewska – wojewódzki koordynator realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, w swej prelekcji również odniosła się do słów starosty. Przywołała rozmowę z innym kapłanem: – Przełamaliśmy pierwsze lody, by wejść w szkolenia dotyczącymi przemocy do seminarzystów, przyszłych kapłanów. Mam nadzieję, że przy dobrych wiatrach, cała ta inicjatywa nabierze rozmachu – stwierdziła.

Temat rzucony przez starostę został zgrabnie ominięty, ale w trakcie konferencji udało nam się zobaczyć jeszcze starostę w rozmowie z proboszczem Kolegiaty ks. kan. Rafałem Zendranem.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się