Dzieje sięGłogów

Zbyt mało miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych pod PKS-em?1 min na czytanie

Zbyt mało miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych pod PKS-em?

Parking na terenie Galerii Dworcowej od jakiegoś czasu jest płatny. Postawiono rogatki. Ale znajduje się tam też centrum przesiadkowe PKS-u. Dlatego przy stanowiskach autobusowych wyznaczono trzy miejsca – bezpłatne. Ogrodzono barierkami. Jedno z nich pomalowano na niebiesko i ustawiono znak. To miejsce dla niepełnosprawnych.

Okazuje się, że zdaniem mieszkańców, tych niebieskich miejsc jest zbyt mało. – Jedno dla niepełnosprawnych, dwa obok już nie. Czy nie można było zrobić wszystkich na niebiesko? – zastanawia się pan Stanisław, który zwrócił się do naszej redakcji z interwencją. Uważa, że w mieście, zwłaszcza na prywatnych terenach, często się o nich po prostu zapomina. – Trochę mnie to denerwuje, bo pod innymi galeriami w mieście tych miejsc jest więcej. I wszystkie są bezpłatne – nie ukrywa.

Artur Rzegoczan z administracji galerii przypomina, że na tych trzech wyznaczonych miejscach można zatrzymać się tylko na chwilkę. – Ten parking nie został stworzony po to, aby zostawić auto i pójść sobie na zakupy. Tutaj zatrzymują się kierowcy, którzy podwożą kogoś na PKS. Zajmują te miejsca tylko na chwilkę, potem odjeżdżają – zaznacza. Oczywiście słucha głosu mieszkańców przyznając, że w planach jest stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych przy galerii. – Obecnie to są w sumie dwa miejsca, bo kolejne znajduje się przy wjeździe na parking – również oznaczone jest na niebiesko – dodaje.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się