Dzieje sięGłogówRegion

Złote gody. To 50-lecie ważne dla wielu7 min na czytanie

Złote gody. To 50-lecie ważne dla wielu 15

W miejskim ratuszu odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. Śpiewne życzenia złożył zespół Radocha. Gratulacje i serdeczne życzenia dalszej radości z życia małżeńskiego złożył prezydent miasta Rafael Rokaszewicz, a także wójt Jerzmanowej Lesław Golba.

– Drodzy państwo, 50 lat to wspaniały jubileusz, pewien kamień milowy w waszym życiu i powód do dumy, bo stworzyliście w ich czasie swoje rodziny. Pragnę wam pogratulować, ale też podziękować, bo w ciągu tego czasu byliście wzorem do naśladowania, pokazujecie, jak postępować przez życie. To niezwykle ważne – mówił prezydent Rokaszewicz – Życzę wam kolejnych jubileuszy, i dużo zdrowia, które jest do tego potrzebne oraz szczęścia.

Świętowało czternaście szczęśliwych par z powiatu głogowskiego. Wśród nich: Elżbieta i Ryszard Błaszak, Krystyna i Stefan Bura, Danuta i Aleksander Ertman, Stanisława i Stefan Gorzelańczyk, Krystyna i Bernard Guzikowscy, Krystyna i Bogdan Komosińscy, Czesława i Włodzimierz Lebit, Genowefa i Zbigniew Okońscy, Grażyna i Zbigniew Sienkiewicz, Stefania i Jan Szot, Maria i Kazimierz Urbańscy, Regina i Stanisław Wachowiak, Armanda i Marian Warmuz, Krystyna i Sławek Wołoszyn.

Uroczystość prowadziła Magdalena Tazbir-Suchocka, kierownik urzędu stanu cywilnego – Swoim życiem potwierdziliście zawarty w obrączce symbol małżeństwa – mówiła – Nie dlatego, że jest ona wykonana ze szlachetnego kruszca, ale dlatego, że nie ma początku i końca, czyli jest właśnie tym, czym powinna być jedność małżeńska.

Prezydent miasta uczestniczył w uroczystości nie tylko z urzędu – Dzisiejszy dzień jest również dla mnie szczególnie ważny, ponieważ gościmy parę moich teściów – pochwalił się. Jubileuszowego 50-lecia małżeństwa doczekał też przewodniczący rady miejskiej Zbigniew Sienkiewicz. Serdeczne życzenia należały się również państwu Okońskim, którzy mieszkają w gminie Jerzmanowa i dla których w dzisiejszej uroczystości uczestniczył też wójt Lesław Golba

Były pamiątkowe odznaki, kwiaty i wiele życzeń. Jubilatom towarzyszyły całe rodziny – dzieci i wnuki.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się