Dzieje sięGłogów

Znaki turystyczne staną pod Głogowem? Czytelnicy: Mamy się czym chwalić1 min na czytanie

Znaki turystyczne staną pod Głogowem? Czytelnicy: Mamy się czym chwalić 1

Znaki turystyczne przed Głogowem? Na razie ich nie ma, choć przecież to dość częsty i normalny widok przed wieloma innymi miastami w całej okolicy. – A powinny być, bo przecież mamy się czym chwalić – uważa nasz Czytelnik prosząc o to, by zająć się sprawą.

Jak się okazuje w ratuszu już w tym kierunku coś zrobiono. – Złożyliśmy wniosek do zarządcy tras ekspresowych S3 i S5, by takie właśnie znaki stanęły przy węzłach zjazdowych w kierunku Głogowa – informuje nas Rafael Rokaszewicz, prezydent miasta. I deklaruje, że na tym nie koniec. – Później będziemy chcieli, aby stanęły również przy drogach wjazdowych do miasta – dodaje.

Zdaniem regionalisty i radnego miejskiego Dariusza Czai to wręcz obowiązek. – Takie znaki zachęcają kierowców, by zainteresowali się naszym miastem i tutaj zajrzeli. Jakie atrakcje turystyczne mogłoby się znaleźć na tablicach? Mamy się czym chwalić. Uważam, że mogłaby być to kolegiata albo teatr lub coś związanego z twierdzą. Najlepiej wieża artyleryjska zwana potocznie Barbakanem – wymienia jednym tchem głogowianin.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się