Dzieje sięGłogów

Znęcał się nad psem. 26-latek został aresztowany1 min na czytanie

Zabrał mu dychę i groził, że pobije. Napadł na  młodszego od siebie chłopca

Sąd Rejonowy w Głogowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Głogowie o zastosowanie aresztu wobec mieszkańca powiatu górowskiego, który znęcał się nad psem.

– Z relacji sąsiadów wynikało, że 26-letni mężczyzna wyrzucił przez okno z pierwszego piętra swojego psa a następnie oddalił się z miejsca zamieszkania. Policjanci dokonali penetracji miejscowości w trakcie której zatrzymali agresywnego 26-latka. Podczas doprowadzenia, mężczyzna uszkodził radiowóz. Pies został przekazany pod opiekę weterynarzowi, który udzielił mu pomocy lekarskiej. Zebrany materiał dowodowy w powyższej sprawie wykazał, że od sierpnia br. 26-letni mieszkaniec powiatu górowskiego znęcał się nad swoim psem – czytamy na stronie KPP we Wschowie.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Głogowie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd po zapoznaniu z aktami sprawy przychylił się. Za powyższe przestępstwo 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
RED
fot. archiwum

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się