Zamknij

Został niecały miesiąc na rozliczenie się z fiskusem. Termin mija 30 kwietnia.

19:31, 02.04.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 16:03, 04.04.2021
Skomentuj

Zeznanie podatkowe najłatwiej złożyć elektronicznie, korzystając ze strony podatki.gov.pl, oferującej usługę e-Urząd Skarbowy. - To bezpieczny i bezpłatny sposób na rozliczenie swojego podatku. Zeznania można składać także papierowo. Warto skorzystać jednak z elektronicznej wersji rozliczenia - wówczas zwrot nadpłaconego podatku następuje szybciej - do 45 dni od daty złożenia zeznania - zachęca Radosław Piluś, naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie. Rozliczający się tradycyjnie na pieniądze poczekamy nawet do 3 miesięcy od daty złożenia zeznania. 

Ważne dla emerytów - po otrzymaniu z ZUS-u PIT-a 40A - nie trzeba składać żadnego zeznania, o ile podatnik nie uzyskał innych dochodów. Warto pamiętać o przekazaniu 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Wystarczy wtedy złożyć do urzędu tylko dokument PIT-OP.

Osoby, które otrzymały z ZUS PIT11A, nie mają innych dochodów i nie zamierzają przekazywać 1 proc. podatku na rzecz OPP również nie muszą składać zeznań. Zeznania takie wygeneruje system informatyczny Krajowej Administracji Skarbowej. - Proszę pamiętać, że w takim automatycznym zeznaniu może pojawić się kwota do wpłaty. Jeżeli posiadacz PIT11A chce przekazać 1proc. podatku na rzecz OPP - musi złożyć zeznanie podatkowe - podkreśla Radosław Piluś. 

Emeryci, bez względu na rodzaj otrzymanego PIT z ZUS, jeśli chcą odliczyć ulgi podatkowe muszą także złożyć zeznanie z wykazaną ulgą, z załącznikiem PIT-O. Każda kwota podatku podlega wpłacie, bez względu na jej wysokość. Wpłat należy dokonywać na mikrorachunek podatkowy osoby składającej zeznanie (sposób generowania mikrorachunku - na stronie podatki.gov.pl). Urząd Skarbowy w Głogowie nie prowadzi punktu kasowego, a czynny jest w godz. od 8 do 15 i w poniedziałek od 8 do 18. Jeżeli celem wizyty jest pozostawienie dokumentu (np. deklaracji, zeznania, wniosku itp.) zalecane jest pozostawienie dokumentu w specjalnej wrzutni. Jeżeli wizyta wymaga kontaktu z urzędnikiem należy się wcześniej umówić. Do tego celu służy usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym", dostępna również na stronie podatki.gov.pl. Umówić się można także telefonicznie pod numerem 76 72 72 482. 

RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%