Dzieje sięGłogów

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprasza na seminarium online2 min na czytanie

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprasza na seminarium online 2

Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Jantar Sp. z o.o. – partner merytoryczny wraz z Creativ Media – partnerem technicznym zapraszają na seminarium online „Zastosowanie RFID w Przemyśle 4.0 w ramach projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0”. Konferencja zaplanowana jest na czwartek (3.01.) w godz. 10-11.45 (webinar na platformie ZOOM). Udział w niej jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu. Rejestracja na spotkanie: TUTAJ.

Technologia RFID (Radio-Frequency Identification) jest sprawdzonym narzędziem, które udoskonala proces identyfikacji obiektów i osób, a także wielowymiarową komunikację między nimi. Rozwiązanie opiera się na zastosowaniu fal radiowych oraz specjalnych chipów (tagi RFID), które przymocowuje się do przedmiotów lub wyposażenia osobistego. Jest to nowsza, wygodniejsza i bardziej wydajna alternatywa dla kodów kreskowych (możliwość przechowywania większej ilości danych i informacji; wygodny odczyt na odległość, nawet gdy tag jest schowany wewnątrz przedmiotu). Znaczniki RFID są bardziej odporne na uszkodzenia i zniszczenia, przez co odznaczają się bardzo dużą żywotnością. Dzięki tej technologii przedmioty uzyskują cechę sensoryczności. Szczególną zaletą wykorzystywanej technologii jest możliwość odczytywania wielu znaczników RFID prawie jednocześnie oraz identyfikowania bezkontaktowego, co w niektórych procesach ma kluczowe znaczenie.

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprasza na seminarium online

Korzyści to oszczędności, przekładające się na zyski na przykład pięciokrotne zmniejszenie kosztów procesów inwentaryzacyjnych, zwiększenie wydajności, większa jakość produktów, szybkość procesów – jednoczesna możliwość odczytywania wielu znaczników RFID, bezpieczeństwo osób i procesów – identyfikowanie bezkontaktowe, większy komfort i wzrost efektywności pracy, automatyzacja procesów komunikacji, ekologia i ochrona klimatu – zmniejszenie śladu węglowego poprzez optymalizacje łańcucha dostaw, kontrola łańcucha dostaw – lepsze dopasowanie do międzynarodowego handlu i procesów logistycznych, odpowiedź na wyzwania rynku pracy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się