Dzieje sięGłogów

A miało być taniej! U nas na stacjach benzynowych ceny nadal się utrzymują. Jak długo?1 min na czytanie

A miało być taniej! U nas na stacjach benzynowych ceny nadal się utrzymują. Jak długo? 1

Ceny paliw w całej Polsce spadają, ale w Głogowie nie na wszystkich stacjach. Na wielu z nich nadal są wyższe niż te uśrednione stawki w kraju. I tak analitycy przewidują, że dziś (17.03.) za litr benzyny 95 powinniśmy zapłacić w granicach 4,30 gr – 4,51 gr, za litr oleju napędowy 4,52 zł–4,75 zł, a litr gazu 1,95 zł–2,10 zł. I faktycznie na stacji Omega cen w tych granicach kierowcy mogą się spodziewać. Tam benzyna kosztuje 4,42 zł/litr, olej napędowy 4,43 zł/litr, a gaz 1,79 zł/litr. Podobnie jest na stacji koło Tesco.

Dla przykładu najdrożej za litr benzyny zapłacimy na stacji CirlceK, bo aż 4,76 zł. Za litr oleju napędowego z kolei na BP – 4,94 zł, a gazu na Orlenie 1,96 zł.

– Mogliby trochę odpuścić – mówią kierowcy. Na stacjach klientów ubywa z dnia na dzień. – Samochodów osobowych jest naprawdę mało. Większość to ciężarówki – usłyszeliśmy na jednej z głogowskich stacji.

Analitycy przewidują, że w najbliższych tygodniach ceny na stacjach powinny jeszcze spadać. – Wszystko zależy od tego, jak szybko na świecie uporamy się z kryzysem koronawirusa – nie ukrywa Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z portalu E-patrol. Dodaje, że dość wysokie ceny w Głogowie spowodowane są jednym. – Właściciele stacji próbują jeszcze zarobić na podwyższonej marży, ale to działanie na krótką metę – zapowiada.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się