Dzieje sięGłogów

Będą zmiany? Na krzyżówce al. Wolności i Bramy Brzostowskiej bez sygnalizacji1 min na czytanie

Będą zmiany? Na krzyżówce al. Wolności i Bramy Brzostowskiej bez sygnalizacji

Od kilku tygodni miasto prowadzi rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące skrzyżowania ulic Alei Wolności i Bramy Brzostowskiej w celu zmiany organizacji ruchu. O takim scenariuszu pisaliśmy jako pierwsi. Czytaj: TUTAJ

Proponowane rozwiązanie ma być podobne do tego, co obowiązuje teraz. Chodzi o skomunikowanie Alei Wolności bez sygnalizacji świetlnej, gdzie drogi podporządkowane, czyli Aleja Wolności i wylot ze Starego Miasta posiadałyby tylko prawoskręty. Natomiast jadąc od ronda, bądź od Zamku, jechalibyśmy prosto i również tylko w prawo – wyjaśnia prezydent Rafael Rokaszewicz.

Takie rozwiązanie powstało na bazie sygnałów od mieszkańców i kierowców. – W okresie wakacyjnych wyjazdów, jak i teraz w godzinach szczytu jest dużo łatwiej przejechać przez tę część miasta, dlatego chcemy udoskonalić to skrzyżowanie. Oczywiście będziemy obserwować, jak to przez kolejne miesiące będzie funkcjonować – dodaje.

Dobiegają końca prace drogowe na alei Wolności. Późną jesienią będą sadzone krzewy i stawiana będzie mała architektura. Zgodnie z umową ostateczny termin oddania inwestycji to koniec listopada, ale możliwe, że przejazd wyremontowaną aleją Wolności nastąpi szybciej.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się