Dzieje sięGłogów

Będzie Dolnośląska Autostrada Rowerowa, ale bez… Głogowa1 min na czytanie

Budowę ścieżki rowerowej z Głogowa do Sławy wyceniono na 18 milionów złotych! 1

O tym, że w województwie powstaną nowe ścieżki rowerowe, poinformował Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa Dolnośląskiego. Trasa o długości ponad 400 km połączy ona kilkadziesiąt gmin w północno-centralnej części Dolnego Śląska.

– DAR jest pomysłem Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna. Podpisane dziś porozumienie Stowarzyszenia, Zarządu Województwa Dolnośląskiego, samorządów i innych partnerów projektu, zapewnia realizację inwestycji, która podniesie bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz ułatwi rowerzystom dojazd do wielu atrakcji turystycznych. Trzymam kciuki za jej szybkie powstanie – napisał.

Radoxim 5

Ale w sieci nie brakuje komentarzy. Wśród nich wypowiada się wielu głogowian. Pytają dlaczego nasze miasto nie znalazło się w planach budowy tej ścieżki rowerowej. “A Głogów? Podobno strategiczna miejscowość dla regionu a zawsze omijana..”, “Lubin to wiadomo, w końcu BezPARTYJNI, a pominięty Głogów to tradycja” – czytamy.

A Myrda odpowiada, że projekt jest wspólną inicjatywą samorządów. Jeśli kolejne gminy będą chciały do niego dołączyć, mapa zmieni wygląd.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się