Derbowe zwycięstwo na początek wiosny! Górnik na kolanach [ZDJĘCIA]

19:54, 27.02.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 19:58, 27.02.2022

Rozpoczęła się runda wiosenna Fortuny 1 Ligi. Chrobry Głogów na start grał derbowe starcie z Górnikiem Polkowice (27.02.). Górnik, broniący się przed spadkiem z ligi, przegrał. Pierwsza bramka padła już w 7. minucie, kiedy dośrodkowanie wykorzystał Mikołaj Lebedyński. Kolejny gol autorstwa Michała Rzuchowskiego w 63. minucie i było już 2:0. Trener Górnika już w przerwie zdecydował się na trzy zmiany. Szymon Szydełko posłał na boisko m.in. Mateusza Piątkowskiego, Jarosława Ratajczaka czy Abdallaha Hafeza. Nic to nie dało. Trzy punkty zostały w Głogowie.

Chrobry: Leszczyński - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Bougaidis, Ziemann, Rzuchowski (90` Michalec), Kolenc (90` Mandrysz), Bochnak (84` Pieczarka), Turski (67`Machaj), Piła, Lebedyński (84` Heiden).
Górnik: Szymański - Karmelita, Kiebzak (46`Ratajczak), Radziemski, Purzycki, Szuszkiewicz (79`Bancewicz), Krocz (46`Hafez), Biernat, Makuch (66` Fryzowicz), Kozubal, Opałacz (46` Piątkowski).