Dzieje sięGłogów

Działka koło szpitala nie dla deweloperów a dla miasta. “Cieszę się z tej decyzji”2 min na czytanie

Oddziały wewnętrzny i neurologiczny zamknięte. Wirus w głogowskim szpitalu

Starostwo powiatowe chce sprzedać kilka swoich działek pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne a także usługi. Pisaliśmy o tym: TUTAJ. Te przy Głogowskim Szpitalu Powiatowym przy przy ul. Herberta także miały trafić pod młotek. Ale wiele wskazuje na to, że bloków tam nie będzie. Od powiatu ziemie chce odkupić miasto.

Pomysł prezydenta Rafaela Rokaszewicza polega na tym, by po zakupie działek przez miasto można było stworzyć w tym miejscu nowy kompleks medyczny dla mieszkańców: nowoczesne centrum diagnostyki, profilaktyki i lecznictwa ambulatoryjnego. I ten pomysł poparli wszyscy radni – bez względu na poglądy polityczne.

Starostwo podjęło decyzję: sprzedamy. Miasto za działki o pow. 1 ha zapłaci około 2,3 mln zł. O tym informuje nas wicestarosta Jeremi Hołownia. – Ta działka nie będzie sprzedawana w przetargu ogólnodostępnym. Sprzedamy grunty miastu. Zarząd szpitala ma koncepcję rozbudowy swoje placówki. W związku z tym będzie przeznaczona na działalność medyczną. Oczywiście zostanie odsprzedana po cenie operatu. Wycena jest gotowa. Jesteśmy po rozmowach z prezydentem, pieniądze są zabezpieczone – mówi. Miasto stanie się właścicielem tej działki w najbliższych miesiącach.

– Drugiej takiej działki wokół szpitala nie znajdziemy i cieszę się z tej decyzji zarządu powiatu. Chciałbym, aby powstał tam nowoczesny kompleks diagnostyczny, ze specjalistycznymi poradniami, z wysokiej jakości sprzętem medycznym. Brakuje w Głogowie takiej specjalistycznej jednostki. Za kilka miesięcy sfinalizujemy transakcję z powiatem. Przepisy pozwalają na nabycie terenów przez samorząd od samorządu w trybie bezprzetargowym. I gdy tylko staniemy się właścicielami przystąpimy do zmiany planu miejscowego, a w międzyczasie będziemy pracować nad koncepcją nowego obiektu medycznego, który mógłby za klika lat w tym miejscu powstać – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się