Dzieje sięGłogów

Ewakuowano ponad 100 osób. Na miejsce jadą pirotechnicy1 min na czytanie

Sąsiadka: Widziałam jak ich zabierali. Dziewczynka była cała we krwi. A jemu chyba urwało rękę

W pobliżu wieżowca przy ul. Oriona, gdzie około godz. 15 w jednym z mieszkań doszło do eksplozji. Konieczna był ewakuacja mieszkańców, podstawiono autobusy Komunikacji Miejskiej. Z bloku wyszło ponad 100 osób. Przez kilka najbliższych godzin nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

– Aż trudno w to uwierzyć. Boimy się. Tutaj w autobusach chociaż jest bezpiecznie i ciepło – powiedziały nam kobiety, które jako jedne z pierwszych weszły do środka, żeby przeczekać trudne chwile. Nie wszyscy chcieli skorzystać z tej pomocy. Niektórzy poszli do rodzin lub znajomych, inni siedzieli w swoich samochodach.

Radoxim 3

Na miejsce jadą pirotechnicy z Legnicy. Muszą sprawdzić mieszkanie i określić, co dokładnie się w nim znajduje. Trzeba zabezpieczyć pozostałe niewybuchy. Dopiero później głogowska policja będzie prowadzić swoje dalsze działania.

Policjanci ustalili, że 51-latek “manipulował” przy amunicji. – Ucierpiały dwie osoby, w tym córka tego mężczyzny. Są w szpitalu – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP Głogów. Dziecko ma 3 lata. Pisaliśmy o tym jako pierwsi TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się