RegionSława

Festiwal kolorów i smaków – Gminny konkurs Wypieków Wielkanocnych w Ciosańcu4 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 66

W niedzielę w Ciosańcu w wypełnionym po brzegi Domu Kultury odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu i Wystawa Wypieków Wielkanocnych – Ciosaniec 2019. W tym roku do konkursu zgłosiły się sołectwa, KGW, SAK oraz Akademia Dorosłego Człowieka ze Sławy w sumie blisko 60 wypieków w czterech kategoriach.

W kategorii: Baby Wielkanocne wygrała Akademia Dorosłego Człowieka z wypiekiem (Babka), II miejsce Teresa Poślednia SAK Łupice (Babka serowa), III- SAK Kuźnia Głogowska (Babka Jadźki).

Radoxim 5

W kategorii Mazurki: I miejsce SAK Kuźnia (Mazurek słony karmel), II – Anna Roziewska Łupice (Mazurek chałwowy), III- Akademia Dorosłego Człowieka (Mazurek). W kat. Serniki i Paschy: Pierwsza Natalia Niewiadomska Ciosaniec (Sernik krówkowy), drugie SAK Krążkowo (Sernik z musem brzoskwiniowym) a trzecie Jolanta Tomczak Lipinki (Sernik z brzoskwiniami).

W kategorii: Wystrój i estetyka stołu wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lipinkach. Jak co roku spotkanie połączone z degustacją słodkości umiliły występy Zespołu Pieśni i Tańca im. M. Krechowca z Krzepielowa oraz dzieci z Domu Kultury w Ciosańcu.

Zobacz inne

Więcej w Region