Dzieje sięGłogówStyl życia

Głogowskie projektantki biorą udział w konkursie Radical Design. Pomożecie wygrać?9 min na czytanie

Głogowskie projektantki biorą udział w konkursie Radical Design. Pomożecie wygrać?

– Nasze biuro bierze udział w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Radical design”. Czy możemy liczyć na Waszą pomoc? – napisała do nas właścicielka „młodej” i kobiecej głogowskiej firmy Kreska. Studio Projektowania Wnętrz.

Sprawdziliśmy, to konkurs dla projektantów, którzy nie boją się odważnych, niekomercyjnych rozwiązań, nieoczywistych wzorów w projektowaniu wnętrz. Do zdobycia  prestiż w renomowanym konkursie,  przydatne oprogramowanie, sprzęt i wejściówka na Warsztaty Wizualizacji. To jak głogowianie? Pomagamy?

Liczy się twój głos

Wystarczy do końca czerwca wejść na link: https://archiup.com/pl/projekt/domy-architektura-lazienki-wnetrza-salony-projekt-rezydencji-pod-nowa-sola_3275 i oddać swój głos na projekt głogowskiej firmy. Głosy można oddawać codziennie. W ten sposób pomożemy firmie tworzonej przez cztery przesympatyczne młode kobiety, które do rywalizacji zgłosiły projekt rezydencji pod Nową Solą – ten najambitniejszy i… najbardziej ekscentryczny.

Zgodnie z zasadami konkursu postanowiły pójść na całość, a sam projekt nie jest wirtualny, tylko faktycznie w dużym stopniu jest realizowany.
– Łączyłyśmy różne style; klasyczny z industrialnym, odważnie, radykalnie. I to nie była sztuka dla sztuki, wspólnie z klientką  stworzyłyśmy rezydencję, która istnieje. Wystartowałyśmy w konkursie, by pokazać duże spektrum naszych możliwości, pomysłów i wyjść nieco szerzej z naszą twórczością, dotrzeć do ludzi i udowodnić, że w Głogowie też tworzy się świetne projekty na bardzo wysokim poziomie – dodaje managerka „Kreski”.

Kreseczki tworzą wszystko

Mówią na siebie „kreseczki”. Od nazwy firmy działającej 3,5 roku. Tworzą ją cztery młode kobiety, dwie Kasie, Daria i Ania, które, ujmując temat nieco metaforycznie, razem tworzą z tych swoich indywidualnych „kreseczek” pełny rysunek. Każda z nich zajmuje się inną dziedziną, wszystkie są po kierunkowych studiach. Ale ten team powstał przez przypadek, połączył je… Głogów.

Nie studiowały razem, żadna z nich nie jest głogowianką z pochodzenia, ale któregoś dnia trafiły do naszego miasta idąc za głosem serca. Pokochały chłopaków z Głogowa, przeprowadziły się tutaj a życzliwy los sprawił, że skrzyżowały się ich drogi i postanowiły działać w branży, w której się specjalizowały. Powstała firma łącząca „girl power” i działająca z rozmachem. Współpracowały z takim firmami jak: CCC, SMULDERS, IMOLA, PRZYCHODNIA PULS, MSE POLAND ENGINEERING, SKB S.A, CDT MEDICUS.

Prace można zobaczyć na www.studio-kreska.pl i FB https://www.facebook.com/KRESKA.Studio.projektowania.wnetrz/

Czy zrobisz remont w 3 dni? Nie!

Projektowanie wnętrz to nie jest łatwy chleb. Powód jest prosty, mnóstwo jest programów telewizyjnych, blogów internetowych, które propagując urządzanie własnych mieszkań, pokazują, że można rzekomo zrobić gruntowny remont w 3-4 dni. – Tak naprawdę to nierealne – przekonują „kreseczki”. Ale cieszy to, że coraz więcej ludzi przychodzi do nich po poradę, projekt i mogą rozwijać skrzydła. Wiele osób chce mieszkać gustownie, otaczać się ładnymi przedmiotami i wtedy zwracają się do fachowców, takich jak studio „Kreska”. Często remont i budowa kojarzy się nam z koszmarem, dlatego zatrudnienie dobrego projektanta oszczędza pieniądze, ogranicza podejmowanie decyzji pod presją czasu, zdejmuje ciężar z klienta, który nie musi znać się na wszystkim.

Moda , design i marzenia.

I wtedy głogowskie „Kreseczki” się rozkręcają. –  Z klientami przeprowadzamy ankietę i dowiadujemy się  o marzeniach, wyobrażeniach, potrzebach i upodobaniach. To bardzo ważne, bo te informacje są kluczowe, ułatwiają później projektowanie. „Kreski” prace projektowe rozpoczynają od układu funkcjonalnego w pomieszczeniach, czyli rozrysowania niezbędnych elementów mieszkania czy domu, łącznie ze ścianami. Sprawdzamy, czy wszystko jest przewidziane, ustalamy gdzie mają stać poszczególne  meble i sprzęty, jakie funkcje mają spełniać. Następnie ustalamy szczegóły, kolory, style, rodzaje materiałów wykończeniowych – opowiadają projektantki.

Potem nadchodzi czas „twórczego szału” powstają projekty. A klienci? Jedni – najczęściej młodzi ludzie – robią swoje pomieszczenia tak, jak jest w projekcie, inni – głównie starsze pokolenie – lubią coś jeszcze zmieniać. Więc wspólnie dopracowywują projekt tak, aby znaleźć to najlepsze rozwiązanie.

Co ciekawe, dziś nie można mówić o trendach w projektowaniu, albo o modzie. Dziś jest różnorodnie, eklektycznie, dowolnie. – Chodzi o to, by czuć się w swoim mieszkaniu dobrze, by otaczały nas ulubione kolory, by funkcjonalnie zaplanować niezbędne rozwiązania, to jest najważniejsze. I my to pomagamy osiągnąć – KRESKA STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się