FotoSport

Gołębiewski: Jestem trenerem na dorobku i będę chciał coś udowodnić [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Gołębiewski: 2

Marek Gołębiewski trenerem Chrobrego Głogów. Przed momentem w klubowym budynku odbyła się pierwsza konferencja z udziałem szkoleniowca pomarańczowo-czarnych (9.06.).

Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego Głogów, nie ukrywał że głogowski klub daje duży kredyt zaufania trenerom na których stawia. – Zaczynamy zupełnie nowy czas. Chrobry Głogów zakończył ubiegły sezon walką o Ekstraklasę. Jesteśmy klubem ocenianym pozytywnie – trzy sztaby w osiem lat, bo od tylu gramy w Fortunie 1 Lidze – podkreślał.

Radoxim 5

Mówił też o tym, że rozmowy z trenerem trwały zaledwie kilka dni. – Podjęliśmy z prezesem rozmowy z trójką trenerów. Spotkaliśmy się z nimi. Nie wyszły rozmowy z doświadczonymi trenerami. Wtedy zapadła decyzja, że szukamy więc szkoleniowca, który będzie podobny do Ivana Djurdjevica. Dzisiaj o godz. 9 w siedzibie klubu podpisaliśmy kontrakt z Markiem Gołębiewskim. Umowa opiewa na rok plus kolejny – wyjaśniał.

Dlaczego taki kontrakt? – To tajemnica – celem nie jest tylko utrzymanie w lidze. Trener miał ambitniejsze cele – tłumaczył zapisy w umowie dyrektor Prejs.

– Dziękuję za ciepłe przywitanie i szansę w waszym klubie. Cieszę się, że będą mógł prowadzić taką dobrą drużynę. Chciałem docenić też byłego trenera i jego sztabu. Jestem trenerem na dorobku i będę chciał udowodnić, że to nie był przypadkowy wybór. Będzie to na pewno okres budowy zespołu. Wiemy, że kilku zawodników opuściło już szeregi Chrobrego. Myślę, że transfery, które dokonaliśmy – wzmocnią drużynę – mówił Marek Gołębiewski. Bo ten kolejny rok jego pracy w Chrobrym jest uzależniony od wyników w tym nadchodzącym sezonie.

Piłkarze do treningów wrócą 20 czerwca. – Od 13 realizują indywidualne rozpiski – zaznaczał trener. Przed nimi krótki okres przygotowawczy. I Trzy sparingi z KKS Kalisz, Górnikiem Polkowice i Zagłębiem Lubin.

Jak będzie wyglądał zespół pod wodzą Gołębiewskiego? – Staram się, aby drużyny grały ofensywnie. Nie zapominamy jednak o defensywie. Cieszę się, że z tego bloku defensywnego ubył tylko jeden obrońca. Chcemy stwarzać sobie sytuacje na boisku – twierdził.

Sztab szkoleniowy będzie składał się z siedmiu osób. Grzegorz Szoka będzie asystentem trenera pierwszego zespołu – trener z sukcesami w piłce młodzieżowej. Mateusz Wójcik będzie trenerem bramkarzy. Pozostałe osoby w sztabie bez zmian.

Trener Gołębiewski oglądał na żywo już rezerwy Chrobrego. – Na pewno kilka nazwisk tych młodych zawodników znajdzie się w szerokiej kadrze zespołu – zapowiada Gołębiewski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto