my: GrębociceRegion

Golec uOrkiestra nie zagra w Grębocicach. Dożynki będą skromniejsze1 min na czytanie

1

Co roku wszyscy bardzo długo wspominają dożynki w gminie Grębocice, bo jest to wyjątkowo huczna i radosna impreza na tle całego regionu. W tym roku dożynki się odbędą, lecz będą bardziej skromne i bez gwiazdy.

A miała przyjechać Golec uOrkiestra… Bo do Grębocic na dożynki zawsze przyjeżdżał gwiazdorski zespół. Były już Wilki, Boys, Mrozu, Zakopower i wiele innych zespołów z najwyższej półki. W tym roku co prawda na szczęście wójt dożynek nie odwołał z powodu koronawirusa, ale zapowiedział, że będą skromne.

Radoxim 5

– Nie zapraszamy gości, będziemy świętować we własnym gronie mieszkańców gminy Grębocice – mówi wójt Roman Jabłoński. Na 17 sołectw aż 14 przygotowało wieńce dożynkowe, które będzie można podziwiać. Zostanie także wybrany najpiękniejszy.

– Dożynki odbędą się 30 sierpnia. W planach jest msza święta w kościele w Grębocicach oraz część obrzędowa. Z atrakcji będzie degustacja chleba dożynkowego ze smalcem i ogórkiem, konkurs na wieniec dożynkowy oraz wystawa w Galerii Spichlerz. – Zaplanowaliśmy praktycznie tyko mszę i obrzęd dożynkowy. Nie będzie nie tylko koncertu, ale i ogródków piwnych – zapowiada wójt Roman Jabłoński, podkreślając, że wszystko ma przebiegać jak najbardziej bezpiecznie.

– Nie będzie także oczywiście zabawy wiejskiej. Będą rozdawane maseczki, będą także punkty do dezynfekcji rąk. Organizatorzy imprezy proszą o ostrożność, zachowanie bezpiecznej odległości.
RED
fot. materiały prasowe

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice