Dzieje sięGłogów

Hołownia Team Głogów rośnie w siłę. To już blisko 150 osób1 min na czytanie

1

– Działamy dalej – zapowiada Beata Sroka, liderka ruchu Szymona Hołowni w Głogowie, która przypomina, że na ich kandydata w powiecie głogowskim – w pierwszej turze wyborów na prezydenta RP – zagłosowało 5969 osób, co dało wynik na poziomie 14,21 proc.

Był to trzeci wynik w powiecie tuż za prezydentem Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. – Nie czujemy się przegranymi i cieszymy się, że aż tylu mieszkańców postawiło na Hołownię – dodaje.

Radoxim 5

Czy to koniec? Nie. Powstał ruch społeczny, który ma nadal działać pod szyldem Hołowni. A do Hołownia Team Głogów wciąż zgłaszają się chętni. – To już prawie 150 osób, które chcą się angażować. W planach mamy wiele akcji – zaznacza Sroka, choć jak na razie nie chce zdradzać szczegółów. – Walczymy o demokrację – ucina krótko.

Jest szansa na to, że Hołownia znów odwiedzi Głogów. – Obecnie jest w trasie i będzie m.in. w Bolesławcu, ale na pewno pojawi się u nas. Był zadowolony ze spotkania z głogowianami. Nawet później, tuż po nim, został na dłużej u nas – wspomina, by po chwili dodać, że odwiedził jedną z restauracji na rynku.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się