Dzieje sięGłogów

I LO w Głogowie ze złotą tarczą w rankingu Liceów Ogólnokształcących 20211 min na czytanie

Maturzyści pisali rozprawkę z "Wesela". Mówią, że egzamin był prosty 1

W rankingu głównym liceów ogólnokształcących I LO w Głogowie znalazło się na 172 miejscu. To o pięć oczek niżej niż przed rokiem. Jednak jest to doskonały wynik, najlepszy w mieście i kolejny z rzędu sukces szkoły. Nasze I LO ma powód do radości i dumy. W rankingu maturalnym liceów jest odnotowane na 164 miejscu, jako jedyne z Głogowa.

Z kolei nasze II LO w rankingu liceów jest 770 pozycji, też nieco niżej niż przed rokiem, ale z brązową tarczą. W rankingu wojewódzkim liceów I LO otrzymało wysoką 12 pozycję. II LO ma 52 miejsce i dla obu naszych szkół jest to lepszy wynik niż przed rokiem.

Z własnego wyniku cieszy się też Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie. W Rankingu Głównym Techników 2021 Technikum nr 4 z ZSE zostało sklasyfikowana na 360 miejscu, kolejny rok z brązową tarczą. W rankingu wojewódzkim techników ekonomik zajął 13 miejsce. – Znowu najlepsi w Głogowie – z sukcesu cieszy się dyrektor Wojciech Janisio. I odnotowuje też doskonały wynik Technikum nr 1 z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, które w rankingu wojewódzkim ma 14 pozycję (z 34). Za to w zestawieniu ogólnopolskim techników T nr 1 awansowało na 368 miejsce z 500+ przed rokiem. Swoje wyniki poprawiły też pozostałe głogowskie technika – T nr 2 z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na 25 miejscu, T nr 3 z Zespołu Szkół Politechnicznych na 31 i na 51 Technikum nr 6.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się