Dzieje sięKulturamy:Gaworzyce

Można? Można! Jerzy Skoczylas zabawił młode pokolenie2 min na czytanie

Jerzy Skoczylas bawił w bibliotece 1


W pierwszym dniu astronomicznej wiosny Jerzy Skoczylas odwiedził bibliotekę w Gaworzycach. J. Skoczylas to znany w Polsce satyryk, autor i aktor kabaretowy, autor setek skeczy, monologów, wierszy i piosenek, a także scenariuszy audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk estradowych oraz sztuk teatralnych. Starsze pokolenie kojarzy go dobrze jako jednego z założycieli kabaretu Elita. Są tacy, co pamiętają go jako redaktora Polskiego Radia Wrocław i współtwórcę słynnego satyrycznego magazynu „Studio 202”.

To było jedno z piękniejszych spotkań w ostatnim czasie. Postać znana większości z nas z telewizji i radia okazała się być ujmującym, ciepłym i bardzo zabawnym człowiekiem. Na spotkaniu usłyszeć można było w jego wykonaniu wiele satyrycznych wierszy zarówno autorstwa jego, jak i jego nie mniej słynnych kolegów.

Radoxim 5

W spotkaniu brali udział uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. I choć twórczość gościa i kabaret Elita dla naszej młodzieży wydaje się być pokoleniowo bardzo odległy, to młodzi ludzie zaskoczyli swoim zaangażowaniem. O tym świadczy wpis pana Jerzego do kroniki: ,,… za miłe spotkanie z mądrą młodzieżą”!

Dzień wcześniej na zajęciach w bibliotece uczniowie wykonali autografniki do których wpisał im się wiosenny gość. Będzie fajna pamiątka.

Zdjęcia nadesłane przez Bibliotekę

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się