Dzieje sięFotoGłogów

Kierowca busa nie miał szans, by wyhamować. Wjechała prosto w niego [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Kierowca busa nie miał szans, by wyhamować. Wjechała prosto w niego [ZDJĘCIA] 4

– Tutaj o wypadek wcale nie jest trudno – mówili ci, którzy stali w ogromnym korku na drodze 292 tuż za Żukowicami. – Jest niebezpiecznie nawet wtedy, kiedy nie pada deszcz – dodawali zwracając uwagę na koleiny i nierówne pobocze. Dziś (6.06.) padało, więc jezdnia była bardzo śliska. Młoda kobieta jadąca tą drogą z Głogowa w kierunku Brzegu Głogowskiego nie zachowała szczególnej ostrożności. Na łuku drogi wpadła w poślizg. Seat zjechał na przeciwny pas ruchu. Nim jechał bus a jego kierowca nie miał zbyt wiele czasu na reakcje – nie wyhamował.

Doszło do zderzenia. Bus wylądował przewrócony w rowie, seta obrócił się wokół własnej osi. Siła uderzenia była bardzo duża. Świadkowie zdarzenia od razu ruszyli z pomocą. Na miejscu pierwsi byli też strażacy ochotnicy z Brzegu Głogowskiego. – Kobieta jadąca seatem miała dużo szczęścia – nie ukrywali, że wyszła z auta o własnych siłach. Niezbędna okazała się jednak pomoc medyczna. Po chwili byli tam ratownicy, którzy po opatrzeniu ran zabrali poszkodowaną karetką na sygnale do Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Radoxim 5

Busem jechały dwie osoby. Tutaj skończyło się na strachu, nic im się nie stało. Na szczęście. Droga przez dłuższy czas była zablokowana. Potem, gdy strażakom udało się posprzątać wszystkie porozrzucane elementy po jezdni auta tędy pojechały. A przestrogą dla nich, by zwolnić, były rozbite samochody. Nie wyglądało to najlepiej.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się