Dzieje sięGłogów

Kontroler pomaga uniknąć “wybranym” płatności za parking? Są skargi ze Starego Miasta1 min na czytanie

Kontroler pomaga uniknąć "wybranym" płatności za parking? Są skargi ze Starego Miasta

Komu i jak wystawia mandaty kontroler biletów na parkingu przy Lidlu na Starym Mieście? Pan Sebastian był dziś świadkiem sytuacji, która go zbulwersowała. – Widziałem jak kontroler wystawia mandaty na kwotę 95 złotych za brak ważnego biletu a przy okazji sam pobiera z urządzenia kilka biletów i wkłada wybranym za wycieraczki, aby uniknęli płatności – relacjonuje.

Jak opowiada próbował porozmawiać z kontrolerem. – Zapytałem o to, co on wyprawia. Dlaczego jednym wystawia mandaty a innym nie? Tłumaczył się, że to są auta dentystów. Mieszkam obok i widzę, że właśnie te samochody stoją tam całe dnie. Nie płacą – wyjaśnia.

Zastanawia się czy przepisy obowiązują wszystkich czy tylko wybranych. – Ponadto wystawia mandaty na adres parkingu na ul. Przemysłowej. Jest to bezpodstawne wymuszanie pieniędzy. Nie dość, że przedłuża niektórym po znajomości, to jeszcze… – sugeruje.

Niestety nie udało nam się skontaktować z firmą obsługującą ten parking na Starym Mieście. Wszystkie pytania i żale należy kierować mailowo. Udało nam się dowiedzieć, że ta ogólnopolska firma obsługuje większość płatnych parkingów w mieście. Niestety na terenie miasta zatrudnia jednego kontrolera, którego trudno… zastać. Jak mówią w sklepach “wpada i wypada”.
RED

Podziel się informacją ...
  • 30
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się