Dzieje sięRegionSława

Ktoś strzelał do figury Jezusa! Profanacja w Krzepielowie2 min na czytanie

Ktoś strzelał do figury Jezusa! Profanacja w Krzepielowie 1

Zdarzenie zszokowało lokalną społeczność. Ktoś strzelał do figury Jezusa na krzyżu, która znajduje się przy kościele św. Trójcy w Krzepielowie, gm. Sława. Sprawę zgłoszono już policji, a zdjęcia obublikowano w Internecie.

-Zbezczeszczenie, potraktowanie bez należytego szacunku rzeczy, wartości otoczonych powszechnie czcią powinno spotkać się z należytą karą. Art. 196 k.k. Obraza uczuć religijnych Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – czytamy na profilu Krzepielów-Społecznośc lokalna.

Ostanio też nieznana osoba przewróciła skrzynkę na listy przy kościele. Strzelano również do luster drogowych. Wszystkie akty wandalizmu zostały zgłoszone funkcjonariuszom policji, którzy ustalają kto dopuścił się tych czynów.

-Czy to robi ktoś z naszych mieszkańców, czy są to przypadkowe osoby, tego nie wiadomo. Gdyby ktokolwiek wiedział o zaistniałych sytuacjach proszony jest o kontakt z policją w Sławie lub podanie informacji wiadomości prywatnej – piszą osoby prowadzące profil na Facebooku.

RED

foto: Krzepielów -lokalna społeczność

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się