Dzieje sięFotoGłogów

Licealiści założyli sekcję szachową. Za nimi pierwsze zajęcia [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Licealiści założyli sekcję szachową. Za nimi pierwsze zajęcia [ZDJĘCIA]

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego dobrze grają w piłkę nożną i siatkówkę. Radzą sobie też w każdej innej dyscyplinie sportu. Ciekawych pomysłów w ich głowach nie brakuje. Ciągle wymyślają coś nowego. Teraz zakładają też sekcję szachową. To nowość, ale jak się okazuje chętnych nie brakuje. Pokazały to pierwsze zajęcia tego nowego klubu, które odbyły się w piątek (25.02.). Udział w nich wzięło kilkanaście młodych osób. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z szachami, inni grają od lat. Dyrektor szkoły Janusz Kosałka był zachwycony.

– To inicjatywa uczniów – cieszy się dyrektor głogowskiego liceum. – W ubiegłym szkolnym semestrze zorganizowali mistrzostwa. Frekwencja była zdumiewająca. Postanowiliśmy więc pójść za ciosem – mówi, że nikogo nie trzeba było do tego namawiać. – Klub szachowy brzmi dumnie. Zajęcia są dla wszystkich uczniów, darmowe – podkreśla.

Radoxim 5

Michał Poprawski ma 16 lat, jest przewodniczącym samorządu uczniowskiego i uczniem drugiej klasy I LO. To on próbuje zaszczepić wśród rówieśników tego bakcyla. Choć… nigdy wcześniej nie miał do czynienia z szachami. Szybko jednak się uczy. – Stwierdziłem, że się nauczę grać a przy okazji fajnie będzie zorganizować coś nowego w naszej szkole. Jak widać się udało. Nie będę ukrywał, że ten potencjał pokazały mistrzostwa – nawet nauczyciele brali w nich udział! W sumie około 50 osób – przypomina sobie. Pomysłu na nazwę klubu jeszcze nie mają – na razie o tym myślą. Opiekunem sekcji jest nauczycielka matematyki – Magdalena Szczyszczaj. – Szachy to też logiczne myślenie. Na pewno nikomu nie zaszkodzi. A może tylko pomóc, bo rozwija też planowanie, liczenie – wymienia zalety.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się