Dzieje sięGłogów

Likwidują duże Tesco w Głogowie? Trwają masowe wyprzedaże, ale zwolnień prawdopodobnie nie będzie1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 543

Interweniujecie w sprawie dużego Tesco przy ul. Piłsudskiego w Głogowie. Otrzymujemy w tej sprawie mejle. – Wszędzie żółte kartki, rzucające z daleka w oczy, a na nich hasła o obniżkach. A sklepowe regały święcą pustkami – pisze Patrycja Sadowska (30 l.).

– Sklep wygląda na opustoszały, jakby zaraz miał się zamykać. Coraz mniej w nim ludzi. A to przecież taki wielki hangar – usłyszeliśmy od Katarzyny Jarząbek (34 l.).

Faktycznie w ostatnich dniach Tesco ogłosiło, że zamknie kolejne osiem sklepów w Polsce. Udało nam się ustali, że we wtorek (30.07.) w głogowskim hipermarkecie doszło do spotkania z pracownikami. Otrzymali informację, że ten sklep (ani też kolejny przy ul. Budowlanych) nie jest likwidowany.

Jednak zmiany będą. Firma zamierza znacząco zmniejszyć asortyment. Zostać ma zmniejszona też pow. hipermarketu przy ul. Piłsudskiego. Nie wiadomo jeszcze na jakie sklepy część budynku zostanie przekształcona. Do podobnej sytuacji jakiś czas temu doszło w Lubinie, gdzie część pow. Tesco zajął sklep sportowy.

Pracownicy anonimowo opowiadają, że sytuacja z roku na rok jest coraz trudniejsza. Niech świadczą o tym statystyki. Jeszcze kilka lat temu w głogowskim Tesco zatrudnione były aż 64 kasjerki. Obecnie jest ich zaledwie… kilka.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się