Sport

Marcel Ziemann nowym zawodnikiem Arki Gdynia1 min na czytanie

Marcel Ziemann nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Boczny obrońca Marcel Ziemann to nowy zawodnik Arki Gdynia. 26-latek podpisał z klubem trzyletnią umowę  do 30 czerwca 2025 roku. W minionym sezonie grał w barwach Chrobrego Głogów.


Urodzony 1 września 1995 roku w niemieckim Iserlohn, mieście położonym tuż obok Dortmundu, swoją przygodę z piłką rozpoczął w wieku 9 lat (2014 rok) w zespole TeBe Berlin. W Niemczech również stawiał swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce. W Polsce, z małą przerwą, gra od 2016 roku. Wówczas podpisał kontrakt ze Stomilem Olsztyn. Już w sezonie 2016/17 był ważnym ogniwem zespołu. Łącznie przez dwa lata gry w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego rozegrał 60 meczów (2 gole, 3 asysty). W swojej karierze ma również grecki epizod. Na zapleczu tamtejszej ekstraklasy w rundzie wiosennej sezonu 2018/19 wystąpił w dziewięciu spotkaniach AE Sparti. Od lipca 2019 nieprzerwanie był zawodnikiem Chrobrego Głogów.

Przez trzy lata gry na Dolnym Śląsku zagrał w 98 meczach (3 gole i 10 asyst). – Marcel to zawodnik, który wyróżniał się w poprzednim sezonie w barwach Chrobrego Głogów i był podstawowym zawodnikiem drugiej najlepszej defensywy w lidze. Liczymy, że dalej będzie się rozwijał w barwach Arki – przyznaje prezes Arki Michał Kołakowski. Marcel Ziemann do Arki trafi na zasadzie wolnego transferu.
RED
źródło: Arka Gdynia

Zobacz inne

Więcej w Sport