Dzieje sięFotoGłogów

Nagrodzeni za wybitne osiągnięcia w nauce. Rokaszewicz: Jesteście przyszłością miasta [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

Nagrodzeni za wybitne osiągnięcia w nauce. Rokaszewicz: Jesteście przyszłością miasta [ZDJĘCIA] 7

Prezydent Rafael Rokaszewicz nagrodził najlepszych uczniów z Głogowa za wybitne osiągnięcia w nauce. W miejskim teatrze (6.06.) rozdał stypendia. – Niektórzy pamiętają, że w Sali Rajców było trochę ciasno. Przenieśliśmy się do teatru i znów jest trochę… ciasno. Za chwilę przeniesiemy się na halę sportową, ale to tylko radość z tego powodu – że mamy tak wielu zdolnych mieszkańców Głogowa. Spotykamy się z okazji wręczenia listów gratulacyjnych. – Muszę powiedzieć, że jestem ogromnie z was dumny, bo jesteście przyszłością naszego miasta – mówił prezydent.

Natalia Rabenda, Amelia Iskra i Ania Rabenda to uczennice siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 10 na świadectwie miały piątki i szóstki, ale też sporo osiągnęły podczas różnych konkursów. – Pływam! – cieszyła się Natalia. – Na moim koncie konkursy historyczne, biologiczne, matematyczne, muzyczne. Trochę tego było – dodawała Amelia.

Radoxim 5

Nagrodzonych zostało 328 uczniów, w tym 37 studentów, 222 uczniów szkół podstawowych i 69 uczniów szkół ponadpodstawowych. Stypendium prezydenta Głogowa wynosi dla uczniów szkół podstawowych – od 400 do 600 zł, dla uczniów szkół ponadpodstawowych – od 500zł do 700 zł, dla studentów – od 800 zł do 1200 zł. Łączna kwota wydatkowana na stypendia to 168 tys. 500 zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się