Dzieje sięGłogów

No rondzie Hutników stanie hutnicza kadź. I będzie też oficjalne otwarcie1 min na czytanie

No rondzie Hutników stanie hutnicza kadź. I będzie też oficjalne otwarcie

Rondo Hutników na wylocie z Głogowa w stronę Nielubi prawie gotowe. Choć nadal jeszcze zamknięte, to wielu kierowców łamie przepisy i nim już jeździ. Pisaliśmy o tym: TUTAJ. Dziś (19.10.) pojawili się tam pracownicy KGHM-u, którzy sprawdzali jak ustawić na nasypie hutniczą kadź. To właśnie ona będzie symbolem tego ronda. Obecnie ta kadź znajduje się pod siedzibą Huty Miedzi Głogów. Jest na niej graffiti przypominające o jubileuszu 60-lecia huty.

– Kadź zostanie ustawiona na rondzie na dniach. Po to, by później – gdy rondo zostanie dopuszczone do ruchu – ponownie go nie zamykać – informuje nas prezydent Rafael Rokaszewicz. Nowe rondo zostanie też oficjalnie otwarte, choć na razie dokładna data tej uroczystości nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że oczywiście zostaną z tej okazji zaproszeni hutnicy, patroni nowego ronda. Prezydent ma również pomysł na nazwę kolejnego ronda, które ma powstać na skrzyżowaniu ulic Legnickiej oraz Piłsudskiego – koło KFC. Proponuje nazwę – rondo Górników. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Warto dodać, że opóźnień na budowie ronda Hutników nie ma. Wiele wskazuje na to, że będzie można nim przejechać w następnym tygodniu.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się