Artykuł InformacyjnyWideo

Nowoczesne materace sprężynowe – rodzaje3 min na czytanie

Nowoczesne materace sprężynowe - rodzaje
Luxury bedroom of house in beautiful design

Spokojny sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nocny komfort zagwarantuje nie tylko odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia czy właściwa temperatura powietrza panująca w sypialni, ale także dobrze dobrany materac. Modeli dostępnych na rynku jest wiele, a wśród nich dużą popularnością cieszą te oparte na działaniu sprężyn. Jakie rodzaje materacy sprężynowych można spotkać i czym charakteryzują się poszczególne typy?

Materace — podstawowe rodzaje

Piankowe, sprężynowe, lateksowe, hybrydowe… Obecnie na rynku nie brakuje różnego rodzaju materacy, które cechują się odmiennymi właściwościami. To, który z nich będzie najlepszym wyborem, zależy przede wszystkim od osobistych preferencji oraz jakości samego produktu. Wśród popularnych materacy piankowych można wyróżnić zwykłe, termoelastyczne czy wysokoelastyczne. Z kolei do grupy materacy sprężynowych zalicza się: bonellowe, multipocket oraz kieszeniowe. Czym różnią się poszczególne typy tych drugich?

Materace sprężynowe — sprężyny bonellowe

Materac bonellowy to najtańszy i najprostszy w budowie rodzaj materaca sprężynowego. Składa się z pojedynczych sprężyn o takiej samej wielkości oraz kształcie, które są ze sobą połączone sztywnym drutem. Wkład typu bonell odznacza się duża wytrzymałością oraz przewiewnością. Warto także zwrócić uwagę na jego powierzchniową elastyczność, która wpływa na równomierne rozłożenie ciężaru ciała, a tym samym zapewnia stabilne podparcie. Aby zapobiec przedostawaniu się sprężyn na zewnątrz, pokrywa się je warstwą ochronną z włókna kokosowego lub filcu, na którą nakłada się elastyczną piankę czy lateks. To właśnie od rodzaju powłoki ochronnej zależy to, jak twardy i sztywny będzie materac.

Materace sprężynowe — nowoczesne rozwiązanie

Materac kieszeniowych to nowoczesny typ modeli sprężynowych. Ponieważ sprężyny umieszcza się w specjalnych, płóciennych kieszonkach, mogą one pracować w niezależny od siebie sposób. Oznacza to, że materac ugina się tylko w tych miejscach, w których występuje zwiększony nacisk, czyli w odróżnieniu od wkładu bonellowego odznacza się on elastycznością punktową. Takie rozwiązanie, poprzez idealne dopasowanie do całego ciała, zapewnia niezwykły komfort podczas snu. Wkład kieszeniowy obkłada się różnymi materiałami, na przykład pianką poliuretanową lub lateksową.

Materace sprężynowe — zaawansowany typ multipocket

Materace oparte na sprężynie występują także w wersji multipocket, która stanowi najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Dzięki zwiększonej liczbie sprężyn przypadającej na 1m², wpływa na jeszcze większą elastyczność punktową, a tym samym lepsze dopasowanie do ciała oraz wygodę i komfort snu. Podobnie jak w przypadku materaca kieszeniowego, model multipocket uzupełnia się o piankę poliuretanową, termoelastyczną lub lateksową, jak w przypadku materacy od renomowanego producenta Hilding.

Materace sprężynowe — odpowiedni wybór

Modele sprężynowe można spotkać w wielu rozmiarach, co pozwala na dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb — na przykład większy materac 140×200 idealnie sprawdzi się w przypadku par lub osób, które cenią sobie szczególny komfortu snu w pojedynkę. Do wyboru są również różne warianty twardości, od miękkich H1, które szczególnie poleca się osobom o niskiej wadze, po twarde H4. Choć wybór materaca nie należy do najprostszych, warto poświęć nieco więcej czasu na przemyślenie decyzji, aby cieszyć się komfortowym i zdrowym snem.

Designed in a minimalistic style bedroom interior
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne